Kısaca ASİAN LOGİSTİCS olarak tanınan firmamız, Karayolu Taşımacılığı yapmaktadır. Firmamız her ne kadar 2007 yılında kurulmuş ise de Uluslararası taşımacılık tecrübesi Polat Taşımacılık olarak 1985 yılına dayanmakta ve 35 yıllık bir tecrübeye sahiptir. 

 

Karayolu taşımacılığı olarak Almanya, Hollanda, Belçika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler ile Türkiye arasında uzun yıllardır taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

 

Karayolu ile özellikle kuruluşundan beri Plastik Hammadde ve ham petrol sektöründe komşu ülkelerden yapılan taşımaların organizasyonunda etkin olarak görev yapmaktayız.

Bu taşımalarımız yaklaşık 25 yıldır kesintisiz olarak artarak devam etmektedir.

 

Gürcistan, coğrafyası gereği yakın gelecekte lojistik üs olmaya en uygun ülkeler arasında bulunmaktadır. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayacak olan İpek Yolu’nun Gürcistan’a kadar tamamlanması müşterilerimize daha kaliteli ve daha uygun navlunlarla servis vermek için mükemmel bir fırsattır. Firma olarak bizler de Tiflis ve Poti de gerekli alt yapı hazırlıkları yapmaktayız.  Bunu yapmamamız durumunda ülkemiz üzerinden lojistiğini yapmayı planladığımız kargoların çoğunluğu başka ülkelere aracılığıyla sağlanacaktır.

 

Lojistik faaliyetlerimizin yanı sıra, Türkiye'de kendi sektöründe Ar-Ge çalışmaları yapan ve bu hususta TÜBİTAK ile iş birliği yapmayı planlayan ender firmalardan biriyiz. Lojistik sektöründe Ar-Ge çalışmalarımız devam edecek olup, yakın zamanda firmamız T.C. Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’na ve TÜBİTAK’a yeni bir lojistik proje dosyası sunacaktır. Projenin kabulü ile 36 ay süreli bu projemize 2019 yılı içinde başlanacaktır.

 

Gıda ihracatı ve ithalatı yaptığımız ülkeler:

-İran
-Irak
-Suriye
-Ürdün
-Türkmenistan
-Afganistan
-Kazakistan

 

Afganistan içerisinde de faaliyet göstersen Türk firmalarına Kesintisiz olarak 5 yıldır gıda dağıtımı ve satışı yapılmaktadır.

 

Firmamız ayrıca Ortadoğu’da birçok önemli projeye bizzat imza atmıştır ve emin adımlarla atmaya devam edecektir.

 

Yaptığımızın Proje taşımalarının bazıları aşağıdaki gibidir.

 

*  Körfez savaşı öncesi Mersin’den Irak’ın tüm vilayetlerine 130.000 ton bakliyat taşıması,

*  Irak(Baiji) Yükleme, Ceyhan Dörtyol rafinelerine 220.000 ton ham petrol taşıması,

* Birleşmiş Miletler Dünya Gıda Programı için 1. Körfez Savaşı sonrası 2 yıl süre ile Türkiye’nin her bölgesinden Irak’ta ki ihtiyaç sahipleri için yapmış olduğumuz gıda dağıtım maddeleri lojistiği,

* NATO Yükleri – Almanya’dan Afganistan’a (Kabil-Kandahar-Şahan-Bayram) yaklaşık 2600 araçlık taşıma,

* ABD ORDUSU’nun yükü - Batum - Hayrattan teslimi yaklaşık 350 araçlık.

* İstanbul – Afganistan(Bagram) yaklaşık 120 araçlık taşıma,

* Ankara Treysan yükleme, Bağdat teslimi Amerikan Ordusuna ait 1500 adet yaşam konteynırı taşıması.

gallery/uluslararasc4b1-iliskiler-bolumu